مدیر امور نظارت بر اجرای شبکه فاضلاب منطقه؛
بهره برداری از شبکه آب و فاضلاب منطقه۲۲، سه سال زمان می برد
اولین جلسه تخصصی محیز زیست منطقه۲۲، با هدف بررسی توسعه شبکه فاضلاب، با حضور نوذرپور شهردار منطقه و مدیر امور نظارت بر اجرای شبکه فاضلاب منطقه و مدیران مربوطه برگزار شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۷
 
بهره برداری از شبکه آب و فاضلاب منطقه۲۲، سه سال زمان می برد
 
اولین جلسه تخصصی محیز زیست منطقه۲۲، با هدف بررسی توسعه شبکه فاضلاب، با حضور نوذرپور شهردار منطقه و مدیر امور نظارت بر اجرای شبکه فاضلاب منطقه و مدیران مربوطه برگزار شد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲، در این جلسه دکتر نوذرپور شهردار منطقه، بر اجرای هر چه سریعتر شبکه فاضلاب منطقه تاکید کرد.

وی ضمن تاکید بر پیگیری های مسولان برای رفع مشکلات موجود در منطقه، گفت: با توجه به وضعیت فاضلاب مناطق ۲۱ و ۲۲، باید هر چه سریعتر، کار توسعه و راه اندازی شبکه آب و فاضلاب این مناطق انجام و در این خصوص در اولویت های شرکت آب و فاضلاب شهر تهران بازنگری جدی صورت گیرد. با توجه به انباشت تراکمی که مجتمع های مسکونی بزرگ منطقه پیدا نموده و واحدهای مسکونی که مساله آب و فاضلاب آنها به نسبت سایر مجتمع ها حادتر است، ضروری است؛ تمهیدات جدی در خصوص بحث آب و فاضلاب آنها انجام گیرد.

نوذرپور افزود: بحث آب و فاضلاب منطقه ۲۲ به سال ۸۹ تا ۹۰ برمی گردد، درست زمانی که هنوز ساخت و سازها در این منطقه به مانند الان شکل نگرفته بود. در آن زمان بنا به قانون، تامین زیرساخت ها قبل از اجرای پروژه ها در دستور کار قرار گرفت و اگر مطابق با آن انجام شده بود؛ شاید امروز شاهد پیشرفت ۴۰ درصدی پروژه ها در این منطقه بودیم که متاسفانه تا به امروز چنین نشده است.

احمدنیان، مدیر امور نظارت بر اجرای شبکه فاضلاب منطقه ۲۲ در این جلسه با اشاره به تامین اعتبارات لازم، زمان برای اجرای کامل شبکه فاضلاب در منطقه ۲۲ را سه سال پیش‌بینی کرد و گفت: متاسفانه در بحث آب و فاضلاب منطقه ۲۲، مشکلات زیادی وجود دارد. پیشینه توسعه شبکه آب و فاضلاب این منطقه ازسال ۹۱ آغاز شده و شرکت آب و فاضلاب شهر تهران تصمیم گرفت به منظور جلوگیری از هدر رفت زمان اجرای هر چه سریعتر شبکه فاضلاب شهر تهران که منطقه ۲۲ نیز از این امر مستثنی نیست، در دستور کار خود قرار داد. با توجه به اینکه کار جمع آوری شبکه و احداث تصفیه خانه، کاری زمان بر است، تا زمانی که این مهم محقق نشود، بهره برداری از آن نیز میسر نخواهد بود.

وی افزود: با توجه به عقب افتادگی هایی که در این دو منطقه وجود دارد، پیگیری مشکلات آب و فاضلاب این دو منطقه توسط شرکت آب و فاضلاب غرب تهران انجام و تا به امروز اقداماتی صورت گرفته است. بر اساس طراحی‌های انجام‌شده ۲۵۳ کیلومتر شبکه فاضلاب، ۱,۸ کیلومتر خطوط انتقال و حدود ۸.۵ کیلومتر خطوط تخلیه لجن تصفیه‌خانه و دو واحد تصفیه‌خانه محلی توسط شرکت فاضلاب تهران در منطقه ۲۲ اجرا خواهد شد.از نظر اقتصاد مهندسی و هم فنی نیز مطالعاتی انجام شده تا سرعت اجرای این شبکه کمتر شود.لازم به ذکر است که با تامین اعتبارات لازم عملیات اجرایی و بهره برداری طرح دو الی سه سال زمان می برد. بر اساس طرح جامعی که وزارت نیرو تهیه و به شرکت آب و فاضلاب ابلاغ نموده چه در بحث تصفیه خانه ها و چه شبکه ها باید مطابق با آنچه که در طرح پیش بینی شده انجام شود.
کد مطلب: 14419