در منطقه ۱۰ تهران صورت می گیرد؛
اجرای ویژه برنامه های گرامیداشت هفته ملی سالمندان
شهردار منطقه ۱۰ از برگزاری برنامه های گرامیداشت هفته ملی سالمند با شعار "آینده بهتر با مشارکت شهروندان" در سطح محلات خبر داد.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۱
 
اجرای ویژه برنامه های گرامیداشت هفته ملی سالمندان
 
شهردار منطقه ۱۰ از برگزاری برنامه های گرامیداشت هفته ملی سالمند با شعار "آینده بهتر با مشارکت شهروندان" در سطح محلات خبر داد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۰، سهیلا صادق زاده ضمن اعلام این خبر با اشاره به اهمیت بزرگداشت و تکریم سالمندان به عنوان شهروندان ارشد شهر گفت: با توجه به افزایش جمعیت سالمندان در کشور و لزوم برنامه ریزی ویژه برای این قشر عزیز، با هدف جلب مشارکت و استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های آنان در برنامه های اجتماعی و سلامت محور و حساس سازی جامعه نسبت به حقوق این قشر عزیز با تلاش معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه برنامه های ویژه ای تدارک دیده شده و همزمان با هفته بزرگداشت سالمندان از دهم تا شانزدهم مهر اجرا می شود.

وی فراهم سازی بستر مناسب برای ایجاد زندگی با کیفیت را مستلزم حضور فعال سالمندان در عرصه های فرهنگی و اجتماعی و بهره مندی از مشارکت آنان برشمرد و خاطرنشان کرد: با ایجاد بستر مناسب و درک این نیازها از سوی برنامه ریزان و مدیران بسیاری از محدودیت ها برطرف می شود و کیفی سازی خدمات می تواند زمینه حضور این عزیزان را در جامعه فراهم کند.

شهردار منطقه با اشاره به ایجاد بستر مناسب و عضویت و فعالیت ۲۵۵۹ نفر در کانون سالمندان منطقه در محلات ده گانه تصریح کرد: اعزام ۶۰ نفر از سالمندان منطقه به پردیس تئاتر تهران برای شرکت در همایش پیاده روی کانون سالمندان شهر تهران، تکریم خانواده معزز شهدا، بازدید از خانه سالمندان کهریزک، برگزاری تور زیارتی و سیاحتی، برگزاری همایش و تقدیر از دبیران و اعضای فعال کانون سالمندان در نواحی و محلات، برپایی ایستگاه سلامت و کارگاه های آموزشی در محلات و برپایی ایستگاه تندرستی از اقداماتی است که به مناسبت هفته سالمند در منطقه تدارک دیده شده و در دست اجراست.

شهردار منطقه با اشاره به استمرار برنامه های تکریم سالمندان،اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی مناسب و اجرای بهینه و مشارکت این قشر عزیز در برنامه ها شاهد افزایش کیفی خدمات وکاهش و رفع مشکلات این عزیزان باشیم.
کد مطلب: 13303