چند خبر از شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران
احداث ابنیه فنی در مسیر خط گچساران به شیراز،تسطیح خطوط لوله در مسیر تبریز و کاهش مصرف ضد یخ در منطقه عملیاتی اصفهان از خبرهای شرکت خط لوله و مخابرات نفت ایران می باشد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۷
 
چند خبر از شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران
 
احداث ابنیه فنی در مسیر خط گچساران به شیراز،تسطیح خطوط لوله در مسیر تبریز و کاهش مصرف ضد یخ در منطقه عملیاتی اصفهان از خبرهای شرکت خط لوله و مخابرات نفت ایران می باشد.

احداث ابنیه فنی در مسیر خط گچساران به شیراز

در راستای ایمن سازی و برقراری شرایط انتقال پایدار ، احداث ابنیه فنی در مسیر خط گچساران به شیراز انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه فارس، محمد نصر رئیس واحد ساختمان منطقه گفت: به منظور حفاظت از آبردگی و ممانعت از آب شستگی، احداث ابنیه فنی جدید مشتمل بر سد ، آب نما و دیوار حائل و سد پلکانی در کیلومترهای ۲۰۷، ۲۱۱و ۲۱۲ در مسیر خط گچساران به شیراز در دستور كار قرار گرفت.

وی افزود: در این پروژه ساخت و باز سازی تعداد ۳ ابنیه فنی شامل احداث ۳ سد و ۲ عدد آب نما و دیوار پلکانی انجام گردید.

وی در پایان گفت: این عملیات با نظارت واحد مهندسی ساختمان و با همکاری واحدهای تعمیرات خط و ترابری منطقه در مدت زمان ۳ ماه انجام شد.

تسطیح مسیر خطوط لوله ۱۶ و ۱۴ اینچ ری- تبریز

عملیات تسطیح مسیر خطوط لوله ۱۴و ۱۶ اینچ ری- تبریز انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه شمالغرب، مجتبی کریمی رئیس واحد تعمیرات خط این منطقه با اعلام این خبر گفت: تسطیح مسیر خطوط فوق به جهت سهولت دسترسی به مسیر خط و نمایان شدن گرده ماهی که نشانگر لوله ها و آزاد سازی حریم لوله ها صورت پذیرفت.

وی افزود: این عملیات با همکاری واحد ترابری منطقه شمالغرب از کیلومتر ۲۶۰ مسیر خط ۱۴ و ۱۶ اینچ ری-تبریز آغاز شده و هم اکنون در حوزه شهرستان زنجان در کیلومتر ۳۲۴ در حال انجام است.

رئیس واحد تعمیرات خط منطقه شمالغرب خاطر نشان کرد: در طول مسیر تمامی گرده ماهی ها احیاء ، آب بردگی حاصل از بارش باران تسطيح ، رفع تجاوز کاشت صیفی جات و نخاله برداری در سه نقطه انجام شد.

كاهش ۶۰ درصدي مصرف ضديخ در مراکز عملياتي منطقه اصفهان

خرید ضد یخ توربین های سولزر و دیزل ها در مراکز انتقال نفت مارون به اصفهان با تدبیر واحد مکانیک ۶۰ درصد کاهش پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ـ منطقه اصفهان، علیرضا مرادپور رئیس واحد مکانیک منطقه با اعلام خبر فوق گفت: در راستای تحقق اهداف مدیریت دارایی های فیزیکی و صرفه جویی در هزینه ها، این واحد از سال ۹۰ تاکنون طی یک برنامه ریزی منظم در فصل پاییز و قبل از شروع فصل سرما اقدام به نمونه گیری و اندازه گیری میزان تحمل برودت محل آب/ضد یخ خنک کننده توربین های سولزر و دیزل ها نموده است.

وی افزود: بر اساس این اندازه گیری ها در سال جاری تنها ۴۰ گالن ضد یخ (حدود ۱۵۰ لیتر) جهت توربین های مرکز انتقال نفت شماره ۵ مارون ـ اصفهان (یادگار حضرت امام (ره) دهدز) خریداری شد و توربین های سولزر مرکز انتقال نفت شماره ۶( شهید جبار زارع گندمکار) نیاز به سرریز ضد یخ نداشتند.

مرادپور ادامه داد: پیش از شروع اندازه گیری و پایش به طور میانگین جهت هر مرکز بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ گالن ضد یخ خریداری می شد اما با انجام اندازه گیری میزان تحمل برودت محلول آب/ضد یخ این میزان به ۴۰ گالن کاهش پیدا کرده است.
کد مطلب: 17346