مدیر اولین نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی مطرح کرد؛
ضرورت انتخاب آگاهانه اسباب بازی برای کودکان/نقش اسباب بازی در فرهنگ و اقتصاد
مدیر اولین نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی با اشاره به اینکه بازی می‌تواند نحوه تفکر کودکان را توسعه دهد و اشتیاق کودک را برای دانستن و یادگیری افزایش دهد، گفت: انتخاب آگاهانه و بهینه اسباب بازی برای کودک و نوجوان، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و باید به خوبی مورد توجه قرار گیرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۴
 
ضرورت انتخاب آگاهانه اسباب بازی برای کودکان/نقش اسباب بازی در فرهنگ و اقتصاد
 
مدیر اولین نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی با اشاره به اینکه بازی می‌تواند نحوه تفکر کودکان را توسعه دهد و اشتیاق کودک را برای دانستن و یادگیری افزایش دهد، گفت: انتخاب آگاهانه و بهینه اسباب بازی برای کودک و نوجوان، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و باید به خوبی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش تحریرنو ؛ کامبیز آقائی در ارتباط با برگزاری اولین نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی و نقش اسباب بازی در رشد فکری کودکان اظهارداشت: بازی برای کودکان امری طبیعی است و در یادگیری، رشد کودکان و تکامل هویت کودک نقش بسیار مهمی دارد.

وی افزود: بازی انواع مختلف دارد و در محیط‌های متنوع در فضاهای بسته و باز انجام می شود؛ می‌تواند یک یا چند نفر را در بر گیرد و فعال یا منفعل باشد همچنین برای افرادی که در این فعالیت مشارکت می‌کنند مفهوم و ارزشی خاص داشته باشد.

مدیر اولین نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی با اشاره به اینکه بازی می‌تواند شامل تفکر همراه و لذت بخش و رضایت بخش باشد، ادامه داد:بازی کردن فرصت‌هایی را برای کودکان فراهم می‌کند که در حین کشف کردن، خلق کردن و بکارگیری قدرت تخیل، می‌تواند با آموزش همراه باشد همچنین شرایط و محیطی حمایت کننده را برای کودکان فراهم می کند.

وی گفت: بازی شرایطی فراهم می‌کند که کودکان می‌توانند سوالات خود را بپرسند، مشکلات را حل کنند و تفکر انتقادی را بکار بگیرند. همچنین بازی می‌تواند نحوه تفکر کودکان را توسعه دهد و اشتیاق کودک را برای دانستن و یادگیری افزایش دهد.

آقائی عنوان کرد: اسباب بازی فکری و آموزشی یکی از بهترین لوازم برای کودکان است. اسباب بازی‌هایی که تفکر کودکان را درگیر کند. مهارت های فیزیکی حرکتی کودکان را بهبود دهد و مهارت حل مساله و کارگروهی کودکان را تقویت کند بسیار مفید است.

مدیر اولین نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی عنوان کرد: اسباب‌بازی به کودکان فرصت حرف زدن، سوال کردن، فراگيری و تمرين لغات و زبان، خواندن و نوشتن، شمارش و مهارت های اجتماعی را می‌دهد. از این طریق، کودکان ياد می گيرند چگونه با ديگران ارتباط برقرار کنند. همچنین کودکان تعاملات اجتماعی و کارگروهی را با بازی فرا می‌گیرند.

مدیر اولین نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی، از ارائه اسباب بازی‌ها و محصولات سرگرمی متناسب با فرهنگ و هویت ایرانی در این نمایشگاه خبر داد و گفت: اسباب بازی‌ها و محصولات سرگرمی با مخاطبین کودک و بزرگسال در این نمایشگاه، آخرین دستاوردهای تولیدی و خدماتی خود را به معرض نمایش فعالان و علاقمندان خواهند گذاشت.

مدیر اولین نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی اظهارداشت: نقش و گستره غير قابل انکار اسباب بازی و سرگرمی، جایگاه ارزنده آن در فرهنگ، آموزش و اقتصاد همچنین موقعيت زماني موجود، لزوم توجه به بـازارسازي،بازاريابي و برندسازی لازم را براي هر چه فراگير كردن این صنعت صد چندان کرده است و بر همین اساس برگزاری نمایشگاه‌ با حضور صاحبان امر، مخاطبین، تولیدکنندگان و عرضه کنندگان این بخش‌ها، جلوه‌های رقابت وتوسعه به این صنعت را بارزتر می‌کند.

وی یادآور شد: این نمایشگاه به عنوان ویترین تمام عیار و آیینه‌ خوش نمای موفقیت‌های بزرگ صنعت اسباب بازی و سرگرمی تلاش خواهد کرد تا توانمندی‌ها و ظرفیت‌های تولیدی و خدماتی در این صنعت را در بالاترین سطح به مخاطبین معرفی کند.

مدیر اولین نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی یادآور شد: انتخاب آگاهانه و بهینه اسباب بازی برای کودک و نوجوان، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و باید به خوبی مورد توجه قرار گیرد و در این بین انتخاب اسباب بازی ایرانی و نظارت شده از سوی ارگان های متولی که متناسب با فرهنگ و هویت ایرانی ـ اسلامی طراحی و تولید می شوند، نقش مهمی در رشد فرزندان این سرزمین خواهد داشت.

وی در مورد اهداف اولین نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی گفت: نمایش آخرین دستاوردها، فناوری‌ها و شیوه های نوین تولیدی محصولات داخلی، ایجاد فرصت برقراری ارتباط بین تولیدکننده و مصرف کننده، فرصت شناخت رقبا و آشنایی با خدمات، محصولات و برنامه‌ها، از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

آقائی گفت:شناخت شرایط کلی بازار و سلایق مصرف کنندگان، فرهنگ سازی انتخاب آگاهانه اسباب بازی و ایجاد فضای فرهنگی و توسعه سرگرمی و اسباب بازی وفراهم آوردن بستر مناسب جهت ارتقاء سطح کیفی اسباب بازی‌های تولید داخلی از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه به شمار می‌رود.

گفتنی است؛ اولین نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی، از تاریخ ۲۳ تا ۲۷ مهر ۱۳۹۷ در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، واقع درخیابان حجاب تهران، از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب برگزار می‌شود.
کد مطلب: 16729