مدیر امور نمایشگاه های خانه کتاب و ادبیات ایران خبر داد؛
ثبت‌نام ۱۱۰ متقاضی بخش بین‌الملل نمایشگاه مجازی کتاب تهران
مدیر امور نمایشگاه‌های خانه کتاب و ادبیات ایران گفت آمار ثبت نام کنندگان در بخش بین‌الملل نمایشگاه مجازی کتاب تهران از حدود ۱۱۰ شرکت‌کننده گذشت که ۳۰ شرکت کننده ایرانی و ۸۰ شرکت کننده خارجی از ۲۴ کشور هستند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۷
 
ثبت‌نام ۱۱۰ متقاضی بخش بین‌الملل نمایشگاه مجازی کتاب تهران
 
مدیر امور نمایشگاه‌های خانه کتاب و ادبیات ایران گفت آمار ثبت نام کنندگان در بخش بین‌الملل نمایشگاه مجازی کتاب تهران از حدود ۱۱۰ شرکت‌کننده گذشت که ۳۰ شرکت کننده ایرانی و ۸۰ شرکت کننده خارجی از ۲۴ کشور هستند.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، شیوا وکیل نسلیان با اعلام این خبر که استقبال از بخش بین الملل اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران نوید بخش موفقیت نمایشگاه مجازی کتاب در سال های آتی است، گفت: مهلت ثبت نام متقاضیان در بخش بین الملل اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران به پایان رسیده است.

مدیر امور نمایشگاه های خانه کتاب و ادبیات ایران عنوان کرد: بخش بین‌الملل یکی از بخش‌های مهم و جذاب نمایشگاه کتاب تهران محسوب می‌شود که به مدد آن ارتباطات بین‌المللی حوزه کتاب ایجاد شده و شکل می گیرد.

نسلیان افزود: در اولین دوره نمایشگاه مجازی کتاب تهران، برنامه ریزی های هدفمند و متعددی با کشورهای مختلف انجام گرفت و شرایط حضور آنها فراهم شد و امروز شاهد استقبال خوبی از طرف کشورهای خارجی متقاضی ثبت‌نام از ۵ قاره دنیا در بخش بین‌الملل نمایشگاه مجازی کتاب تهران بودیم.

وی با تاکید بر اینکه برخی از ثبت نام کنندگان از کشورهایی مانند اسپانیا، اندونزی، کلمبیا و سنگال و غیره هستند که برای اولین بار در نمایشگاه کتاب تهران حضور پیدا می کنند، گفت: میزان استقبال کشورها از نمایشگاه مجازی کتاب تهران در مقایسه با نمایشگاه فیزیکی به شکل چشمگیری در مقایسه با سال های گذشته قابل توجه است که عوامل متعددی در آن دخیل است.

نسلیان تصریح کرد: دسترسی آسان تر به نمایشگاه یکی از دلایل این رونق است. در اولین دوره نمایشگاه مجازی کتاب تهران، امسال با توجه طرح توسعه ای بلند مدت و پلت فرم پایه ای دیجیتال رایت سنتر، شرکت کنندگان براساس سطح بندی اعمال شده میتوانند کتاب های قابل نمایش خود را در سامانه بارگذاری کنند.

وی در پایان گفت: نمایش کتاب در فضای مجازی تجربه جدیدی است و می تواند دستاوردهای خوبی به همراه داشته باشد. علاوه بر آن در این بخش ۳۰ برنامه جنبی بین المللی نیز با حضور ۱۸۰ سخنران در قالب وبینار های بین المللی تدارک دیده شده است که بیش از نیمی از سخنرانان از کشورهای مختلفی از اقصی نقاط دنیا هستند که در اولین دوره نمایشگاه کتاب مجازی تهران به اجرا درخواهد آمد که متعاقبا اطلاعات تکمیلی در خصوص نشست های وبیناری اعلام خواهد شد.

به گزارش ایرنا، پس از لغو سی و سومین دوره نمایشگاه کتاب تهران در فروردین ماه به دلیل شرایط کرونایی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به دنبال راهی برای حمایت از ناشران و بازار کتاب کشور بود و با استفاده از تجربیات حضور در نمایشگاه‌های مجازی برگزار شده توسط دیگر کشورها، نظیر نمایشگاه بزرگ کتاب فرانکفورت که مجازی برگزار شد، تصمیم بر برگزاری نمایشگاه کتاب محازی گرفت و محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به ریاست ایوب دهقانکار را مسئول برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب معرفی کرد.
نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از اول تا ششم بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
کد مطلب: 20908