قائم مقام شهرداری منطقه 22 در جلسه نگهداشت و استقبال از نوروز؛
تاکید بر مشارکت جدی شهروندان در اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی
قائم مقام شهرداری منطقه ۲۲ در جلسه نگهداشت منطقه بر لزوم بازدید های میدانی توسط شهرداران نواحی به صورت مستمر تاکید کرد و گفت: با بازدید های دقیق و مستمر در سطح نواحی می توان ضمن احصا مسائل و مشکلات مربوط به بافت های محلی و ناحیه ای، مشکلات موجود در حوزه های گوناگون را به صورت ویژه دسته بندی و رسیدگی کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۵
 
تاکید بر مشارکت جدی شهروندان در اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی
 
قائم مقام شهرداری منطقه ۲۲ در جلسه نگهداشت منطقه بر لزوم بازدید های میدانی توسط شهرداران نواحی به صورت مستمر تاکید کرد و گفت: با بازدید های دقیق و مستمر در سطح نواحی می توان ضمن احصا مسائل و مشکلات مربوط به بافت های محلی و ناحیه ای، مشکلات موجود در حوزه های گوناگون را به صورت ویژه دسته بندی و رسیدگی کرد.

به گزارش تحریرنو ؛ مهندس رباطی در جلسه ای که به منظور پیگیری موضوعات نگهداشت و استقبال از نوروز با حضور دکتر نوذرپور شهردار و معاونین و مدیران واحدهای مختلف برگزار شد، در سخنانی با تاکید بر لزوم مشارکت جدی همکاران در اجرای برنامه های فرهنگی، اجتماعی و عمرانی منطقه خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع نگهداشت، جلسات مختلفی در خصوص پیگیری برنامه های استقبال از نوروز با حضور شهرداران نواحی، معاونین و سایر همکاران در حوزه های مختلف تشکیل شد، موضوعات در دستور کار قرار گرفته تا بتوانیم با همراهی و همدلی هم در جهت رضایتمندی شهروندان برنامه های نوروزی را ساماندهی کنیم.

به گفته رباطی علاوه بر برنامه های استقبال از نوروز که از ستادمرکزی به تمامی حوزه ها در ایام نوروز ابلاغ می شود، با تاکیدی که از سوی شهردار منطقه در خصوص بومی سازی فعالیت ها در محلات وجود دارد، جلساتی توسط حوزه های عمرانی، اجتماعی و خدمات شهری منطقه تشکیل، موضوعات احصا شده و در دستور کار قرار گرفته است.

وی رسیدگی به وضعیت اجرای حفاری ها در سطح نواحی چهارگانه منطقه را از جمله عمده ترین موضوعات در بحث نگهداشت در منطقه ۲۲، مطرح کرد و گفت: در خصوص فرونشست هایی که در نواحی سطح منطقه رخ داده است، با همکاری اداره فنی عمران و خدمات شهری پیگیری ها در حال انجام است. همچنین جلساتی با همکاران حوزه اجتماعی در خصوص تحقق دستورات دکتر نجفی در زمینه مشارکت شهروندان در اجرای برنامه های استقبال از نوروز برگزار شده است.

قائم مقام شهرداری منطقه ۲۲ با اشاره به ظرفیت های بالای منطقه در حوزه های مختلف اجتماعی و فرهنگی یادآور شد: با توجه به ظرفیت های زیادی که در محلات وجود دارد، بهره گیری از توان سراهای محلات به منظور پیاده سازی برنامه های فرهنگی و اجتماعی در سطح منطقه با همکاری شهروندان انجام شود تا بتوانیم بخشی از برنامه های استقبال از نوروز را به بهترین شکل ممکن در محلات پیاده و اجرا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به زمان محدودی که تا پایان سال وجود دارد و تفاوت هایی که نوروز امسال با سال های گذشته دارد، برنامه ریزی ها باید دقیق تر و با برنامه ریزی های بهتر پیگیری شود. در سال جدید به دلیل مشکلات زیادی که در زمینه تامین منابع در شهرداری تهران وجود دارد، پیگیری موضوع پرداخت مطالبات پیمانکاران منطقه از جمله موضوعات مهمی است که باید با جدیت پیگیری شود و بخشی از پرونده های عمرانی که از دوره های گذشته تکمیل و به اتمام نرسیده است باید با تدابیر ویژه تعیین تکلیف شود.

رباطی با بیان اینکه بحث نگهداشت شهر باید با پیگیری و همراهی تمام نواحی در دستور کار قرار گیرد،اضافه کرد: بحث نگهداشت در حوزه خدمات شهری اولویت اول ما در سطح منطقه است. ساماندهی به حفاری ها در سطح منطقه و رفع خاموشی هایی معابر و بزرگراههای منطقه ۲۲ ، در اولویت های بعدی همکاران در استقبال از بهار خواهد بود.

به گفته وی در خصوص پیگیری و رفع مشکلات مربوط به سد معبر در محله های هوانیروز و امیرکبیر جلساتی با پلیس راهور و همکاران معبربان برگزار شده است. همچنین رسیدگی به وضعیت گودهای پرخطر در نواحی بخصوص ناحیه ۲ در دستور کار قرار گرفته و بااولویت بندی هایی که در این خصوص با همکاری حوزه شهرسازی و عمرانی نواحی انجام شده، گودهایی که بدون اقدام مانده و می توان با اخطار به مالکان می توان رفع و رجوع کرد،انجام خواهد شد.

قائم مقام شهردار منطقه ۲۲ بر لزوم بازدیدهای مستمر شهرداران نواحی از سطح محلات تاکید کرد و گفت: در راستای اجرای برنامه های استقبال از نوروز بازدید های میدانی توسط اداره بازرسی منطقه طی سه مرحله انجام شده است.البته بازدید های میدانی باید به صورت مستمر توسط نواحی انجام شود تا ضمن بررسی و احصا مسائل و مشکلات مربوط به بافت های محلی و ناحیه ای،بتوان موضوعات شهرسازی، خدمات شهری، نظافت و لایروبی و موضوعات نگهداشت به صورت ویژه را دسته بندی و رسیدگی کرد.

به گفته رباطی حضور، نظارت و پیگیری اگر به درستی در سطح نواحی تبیین شود، قطعا بسیاری از مشکلات و معضلات سطح محلات برطرف خواهد شد.
کد مطلب: 14948