گشایش نمایشگاه عکس خیام در خانه هنرمندان شهریار
نمایشگاه چهارمین جشنواره بین المللی عکس خیام روز گذشته در خانه هنرمندان شهریار آغاز به کار کرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۳
 
گشایش نمایشگاه عکس خیام در خانه هنرمندان شهریار
 
نمایشگاه چهارمین جشنواره بین المللی عکس خیام روز گذشته در خانه هنرمندان شهریار آغاز به کار کرد.

به گزارش تحریرنو ؛ پس از برگزاری افتتاحیه این نمایشگاه در خرداد ماه ٩٦ در خانه هنرمندان ایران، خانه هنرمندان شهریار نیز میزبان نخستین دوره نمایشگاه این آثار در شهرستان شهریار شد.

این نمایشگاه عصر روز جمعه ۱۹ خردادماه با حضور فرماندار، شهردار، اعضای شورای شهر و مقامات محلی شهریار و با همکاری معاونت فرهنگی هنری شهرداری شهریار ، انجمن عکاسان شهریار و اداره فرهنگ و ارشاد گشایش یافت.

نمایشگاه عکس خیام در ۶ موضوع آزاد رنگی ، آزاد تک رنگ ، شهر من، خلاقه ، گردشگری و فوتوژورنالیسم از ١٩تا ٢٥ خرداد ماه از ساعت ٩ الی ١٣ و ١٦ الی ٢٠ برای بازدید علاقه مندان در خانه هنرمندان شهرستان شهریار دایر است.

همچنین پیش از افتتاحیه نمایشگاه، ورکشاپی با حضور علی سامعی، نماینده فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) در ایران با موضوع آشنایی با فیاپ در آموزشگاه عکاسی کاندید برگزار شد.

جشنواره بین المللی عکس خیام تنها جشنواره جهانی ایران است که زیر نظر فیاپ برگزار می شود . در چهارمین دوره این جشنواره تعداد ۱۲۸ عکس از بین ۲۱۳۹۹ عکس از ۱۸۶۳ عکاس از ۵۵ کشور جهان به عنوان عکس های برگزیده به نمایشگاه و کتاب راه یافتند . آثار برتر این جشنواره در ۱۶ کشور جهان از جمله فرانسه ، ایتالیا ، اسپانیا ، چین ، آرژانتین و ... و در شهرهای مختلف ایران به نمایش گذاشته خواهد شد.

ارتقای سطح عکاسی و گفتگوی بصری میان هنرمندان ، انتقال مفاهیم فرهنگی جهان به هنرمندان شهرستان و آشنایی عکاسان منطقه با عکاسان و عکس های منتخب بین المللی از مهم ترین اهداف این نمایشگاه است.
کد مطلب: 11996