به کارگردانی پروین تجوید؛
"سگی که قارقار می‌کرد" انیمیشن می‌شود
پروین تجوید از تولید پویانمایی "سگی که قارقار می‌کرد" به تهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خبر داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۶
 
"سگی که قارقار می‌کرد" انیمیشن می‌شود
 
پروین تجوید از تولید پویانمایی "سگی که قارقار می‌کرد" به تهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، داستان این انیمیشن بر گرفته از کتابی به همین نام به نویسندگی فریبا کلهر و تصویرگری راشین خیریه است، پروین تجوید، تکنیک ساخت این اثر را دو بُعدی و مدت زمان آن را ۸ دقیقه‌ اعلام کرده است. او توضیح داد: کتاب "سگی که قار قار می‌کرد" چند داستان ساده و جالب دارد که داستان‌های آن در این انیمیشن به طنز تبدیل شده است.

تجوید با بیان این‌که ۴۰درصد کار این انیمیشن به پایان رسیده است و ادامه‌ی آن هم در مرحله طراحی اولیه قرار دارد، گفت: شخصیت‌های این انیمیشن همان شخصیت‌های ساده‌ی کتاب "سگی که قار قار می‌کرد" هستند.

این پویانمایی داستان سگ حریصی را روایت می‌کند که ولع زیادی برای خوردن دارد. وقتی پیش دکتر می‌رود، دکتر از دست او خیلی عصبانی می‌شود، چون می‌فهمد که سگ بدجنس شکمو گربه، کلاغ و... را خورده است. او همه حیوان‌ها را از گلوی سگ ناقلا بیرون می‌کشد ولی ناگهان سگ بدجنس به او حمله می‌کند و...

بر اساس این خبر، احسان طاهری کارهای پَس تولید (پُست پروداکشن)، حسام جواهری انیمیت و همایون رحمتی کامپوزیت این اثر را بر عهده دارند.

این انیمیشن که محور آن انیمیت و حرکت است، به سفارش اداره کل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید می‌شود.

گفتنی است پروین تجوید پیش از نیز پویانمایی‌های "فاخته تنها"، "قصه‌‌ی خاله رعنا و عمه نساء"، "قصه پنیرک"،"زیباترین آواز"، "به یاد خدا"، "کشاورز و خروس" و "سلطان و آهو" را به تهیه کنندگی کانون ساخته بود.
کد مطلب: 11881