چهار رقمی شدن تعداد کتاب‌خانه‌های کانون پس از ۵۲ سال؛
۳۱ کتابخانه سیار کانون راهی روستاهای کشور می‌شود
۳۱ کتابخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به صورت هم‌زمان روز یک‌شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ در آیینی آغاز به کار می‌کنند.
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۹
 
۳۱ کتابخانه سیار کانون راهی روستاهای کشور می‌شود
 
۳۱ کتابخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به صورت هم‌زمان روز یک‌شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ در آیینی آغاز به کار می‌کنند.

به گزارش تحریرنو از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، با آغاز به کار این ۳۱ کتابخانه سیار که در مراسم رسمی آن محمدرضا واعظ‌مهدوی معاون توسعه امور آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و علیرضا حاجیان‌زاده مدیرعامل کانون سخنرانی دارند، تعداد مراکز کانون چهار رقمی می‌شود و به ۱۰۱۲ می‌رسد.

این آیین ساعت ۱۰:۳۰ صبح روز یک‌شنبه ۸ مرداد در سالن کنفرانس مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حال حاضر دارای ۱۱۸ کتابخانه سیار روستایی و ۲۰ سیار شهری است که با آغاز به کار این ۳۱ کتابخانه، تعداد آن به ۱۶۹ مرکز سیار در سراسر کشور می‌رسد.

کانون همچنین دارای ۷۸۷ مرکز ثابت و ۵۶ کتاب‌خانه پستی است که جمع آن‌ها به ۹۸۱ مرکز می‌رسید ولی با آغاز حرکت خودروهای سیار جدید از محوطه مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون به نقاط مختلف کشور تعداد آن‌ها به ۱۰۱۲ افزایش پیدا می‌کند.

مراکز سیار کانون کتاب‌خانه‌‌هایی است که در آن مربی به منظور توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی و کشف و پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان با یک دستگاه خودروی مجهز به کتاب و امکانات فرهنگی هنری به روز به روستاها و مناطق شهری کم برخوردار از امکانات فرهنگی مراجعه کرده و فعالیت‌های متنوعی را به مخاطبان خود (۶ تا ۱۷ سال) ارایه می‌کند.

خدمت‌رسانی سیار کانون پرورش فکری به کودکان ایرانی از سال ۱۳۴۵ و ابتدا با استفاده از چهارپایان به کودکان عشایر قشقایی در استان فارس آغاز شد و بعدها کتاب‌خانه‌های سیار کانون با استفاده از خودروهای مختلفی مانند جیپ، لندرور، مینی‌بوس، اتوبوس و... در مسیر روستاهای کشور و توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی در ایران قرار گرفتند.
کد مطلب: 12584