نمایش تابستانی فیلم‌های کودک آغاز می‌شود؛
افزایش سینماهای کانون به ۵۹ سالن
تعداد سالن‌های سینمای ویژه‌ی کودکان و نوجوانان در سراسر کشور در شش ماه گذشته به ۵۹ سالن افزایش یافته است.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۰
 
افزایش سینماهای کانون به ۵۹ سالن
 
تعداد سالن‌های سینمای ویژه‌ی کودکان و نوجوانان در سراسر کشور در شش ماه گذشته به ۵۹ سالن افزایش یافته است.

به گزارش تحریرنو از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، کانون نمایش که فعالیت خود را از پاییز ۹۵ آغاز کرده است، طی ماه‌های گذشته با تجهیز و راه‌اندازی ۲۷ سالن سینما قدم مهمی را در بهبود فعالیت‌های هنری برای کودکان و نوجوانان کشور برداشته است.

بر این اساس، کانون نمایش از پاییز ۹۵ اکران آثار پویانمایی و فیلم‌های کوتاه و بلند سینمایی را برای اعضای کتابخانه‌های کانون و عموم در مرکز استان‌ها آغاز کرد. در این اقدام مهم سالن‌های سینمای مراکز کانون در نوبت صبح و بعدازظهر آثار فاخری را به نمایش گذاشتند. با شروع استقبال مخاطبان و حضور آنان در ۳۲ سالن موجود، برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی سالن‌های جدید یا اکران آثار در شهرهای دور و نزدیک آغاز شد.

با اعلام اداره کل سینمایی و تئاتر کانون، این ۲۷ سالن در استان‌های آذربایجان غربی، اصفهان، بوشهر، خراسان شمالی، خوزستان، سمنان و فارس راه‌اندازی و تجهیز و هم‌اینک به بهره‌برداری رسیده‌اند و برخی از آن‌ها فعالیت رسمی خود را آغاز کرده‌اند.

راه‌اندازی سالن‌های سینمای ویژه‌ی کودک و نوجوان در شهرهای خوی و میاندوآب در استان آذربایجان غربی، شاهین شهر اصفهان، شهرهای کنگان، برازجان، نخل تقی،‌ سیراف، عسلویه، دالکی، وحدتیه، شبانکاره و جم از استان بوشهر، شهر اسفراین از استان خراسان شمالی و شهرهای آبادان، خرمشهر، اندیمشک، سوسنگرد، دزفول و امیدیه از استان خوزستان بخشی از این قدم بلند فرهنگی‌ است.

استان سمنان نیز با سالن‌های سینمای سرخه، شاهرود و گرمسار از این پس به اکران آثار فاخر ویژه‌ی مخاطبان خواهد پرداخت.

بر همین اساس، شهرهای آباده، بوانات، پاسارگاد، سپیدان و فسا در استان فارس نیز از این امکان ارزشمند برخوردار شده‌اند تا مخاطبان کودک و نوجوان را با دنیای سینما بیشتر و بهتر‌ آشنا کنند.

گفتنی است که فعالیت تابستانی این سالن‌ها از چندی دیگر آغاز و برنامه‌های آن‌ها به زودی اعلام خواهد شد.
کد مطلب: 11992