در شهرهای مختلف ایران صورت می گیرد؛
برگزاری کارگاه های آموزشی جشنواره عکس خیام
کارگاه های آموزشی و نشست های توجیهی برای معرفی پنجمین جشنواره بین المللی عکس خیام در چندین شهر ایران برگزار شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۶
 
برگزاری کارگاه های آموزشی جشنواره عکس خیام
 
کارگاه های آموزشی و نشست های توجیهی برای معرفی پنجمین جشنواره بین المللی عکس خیام در چندین شهر ایران برگزار شد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی جشنواره بین المللی عکس خیام، در این نشست ها که در یک هفته گذشته در شهرهای مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز، زاهدان، بوشهر و شهریار برگزار شد داوران و همکاران جشنواره خیام به معرفی بخش های مختلف پنجمین دوره این جشنواره پرداخته و نکاتی مهم برای انتخاب عکس جهت شرکت در جشنواره های بین المللی ارائه دادند.

اساتید و مشارکت کنندگان در برگزاری این کارگاه ها عبارتند از: مشهد موسسه مطالعات و تحقیقات عکاسی آبگینه با حضور ابراهیم بهرامی و محمدرضا چایفروش، در تبریز انجمن هنر عکاسی آذربایجان شرقی با حضور بابک شعبانی، در زاهدان کانون عکاسان مستقل سیستان و بلوچستان با حضور صادق سوری، در شهریار آکادمی عکاسی کاندید با حضور علی سامعی، در بوشهر حوزه هنری استان بوشهر با حضور سعید عرب زاده، در اصفهان کانون عکس انجمن سینمای جوانان اصفهان با حضور اصغر صامتی و علی درمیانی برگزار شد.

پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس خیام دی‎ماه ۱۳۹۶ با دبیری علی سامعی (نماینده فیاپ در ایران) و با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفت‌وگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و به منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فیاپ در ایران یعنی کلوپ عکس فوکوس - وابسته به موسسه فرهنگی هنری "خانه هنر خیام"- برگزار می شود. آخرین مهلت ثبت نام و دریافت عکس ها دوم دی ماه ۱۳۹۶ تعیین شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه متن کامل فراخوان این دوره می توان به آدرس پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی www.Khayyam.Photo مراجعه کرد.

جشنواره بین المللی عکس خیام تنها جشنواره داخلی زیر نظر فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) و انجمن عکاسی آمریکا (PSA) است و دوره های پیشین این رویداد عنوان پر شرکت کننده ترین جشنواره ایرانی را به دست آورد. این جشنواره تنها جشنواره داخلی محسوب می شود که تعداد شرکت کنندگان خارجی آن در دوره های پیشین از شرکت کنندگان داخلی بیشتر بود. همچنین آثار برتر دوره های گذشته در ۳۲ شهر و ۵ قاره از جمله در چین، فرانسه، لوگزامبورگ، یونان، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، آفریقای جنوبی، ترکیه، عمان و چندین کشور دیگر به نمایش گذاشته شده است.
کد مطلب: 14280