تعبیر شاعرانه ی ستایش زمین در کتاب "نیایش زمین"
کتاب "نیایش زمین" نوشته ی داگلاس وود به چاپ سوم رسید.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۸
 
تعبیر شاعرانه ی ستایش زمین در کتاب "نیایش زمین"
 
کتاب "نیایش زمین" نوشته ی داگلاس وود به چاپ سوم رسید.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی کتاب های نردبان، این کتاب داستان کوتاهی است از رابطه ی یک پسربچه و پدربزرگش و نیایش زمین با زبانی دلنشین و تصویرهای زیبا از فلسفه هستی با مخاطب سخن می گوید. پدربزرگ و نوه اش با هم در چمنزارها و جنگل ها و ساحل دریا راه می روند. پسرک از پدربزرگ درباره دعا ونیایش می پرسد و پدربزرگ او را برای یافتن پاسخ به گوش سپردن به صداهای طبیعت، نگاه کردن به درختانی که سر به آسمان رسانده اند، فکر کردن به آبها که خود را به زمین می سپرند تا به آسمان بروند و دوباره به زمین برگردند، بو کردن عطر گل ها و...فرا می خواند.

در مقدمه ی ناشر آمده است: طبیعت مادر ما است و عشق به مادر،زیباترین دلبستگی ها است. این کتاب تعبیر شاعرانه ای از ستایش زمین و یگانه شدن با طبیعت دارد. زندگی جانکاه در شهرهای دودآلود، مهر طبیعت را از دل ما زدوده است.

همچنین در بخشی از این کتاب می خوانیم:پس از آن من و پدربزرگ خاموش ماندیم. او به دوردست های چشم دوخته بود و من به حرف هایش درباره ی سنگ ها ، درختان،علف ها و گل ها می اندیشیدم.سرانجام درباره ی چگونگی نیایش انسان ها پرسیدم.

گفتنی است ترجمه ی این اثر را که مناسب گروه سنی ج است ،هایده کروبی برعهده داشته است،کتاب نیایش زمین ، ۴ هزار تومان قیمت دارد.
کد مطلب: 12967