با حمایت دفتر توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی صورت گرفت؛
سازمان میراث فرهنگی میزبان نمایشگاهی از سفال و سرامیک
نمایشگاهی از آثار سفال و سرامیک هنرمند جوان کشور عالیه نجفی به حمایت واحد توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی از 8 تا 12 اسفند ماه در ساختمان شماره 1 سازمان از ساعت 9صبح تا 16 عصر پذیرای علاقمندان است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۷
 
سازمان میراث فرهنگی میزبان نمایشگاهی از سفال و سرامیک
 
نمایشگاهی از آثار سفال و سرامیک هنرمند جوان کشور عالیه نجفی به حمایت واحد توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی از ۸ تا ۱۲ اسفند ماه در ساختمان شماره ۱ سازمان از ساعت ۹صبح تا ۱۶ عصر پذیرای علاقمندان است.

به گزارش تحریرنو از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ عالیه نجفی هنرمند جوان کشورمان که درای تحصیلات کارشناسی صنایع دستی و کارشناسی ارشد پژوهش هنر از دانشگاه هنر کاشان است در ارتباط با آغاز فعالیت حرفه ای خود در این رشته گفت: از سال ۸۱ همزمان با تحصیل در رشته صنایع دستی با انتخاب تخصص سفال و سرامیک در گیر این رشته شدم و فعالیت حرفه ای در این رشته را آغاز کردم، از سال ۸۵ نیزبه صورت رسمی در پژوهشکده هنر های سنتی( کارگاه سفال و سرامیک) سازمان میراث فرهنگی آغاز همکاری دارم و به صورتی تخصصی تر به این رشته پرداخته ام.

وی افزود: در این نمایشگاه که به حمایت دفتر توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی برپا شده است؛ آثاری در زمینه های سفال زیر لعابی، رولعابی، هفت رنگ، مینایی، زرین فام و لعاب پاشیده، لعاب پخت و همچنین آثار با تکنیکهای مدرن، نقاشی تک ضرب و لعاب های اکسیدی خاص به نمایش عمومی در آمده است.

نجفی تاکید کرد: در این رشته اساتیدی چون عباس اکبری در رشته زرین فام، بهزاد اژدری و خانم جنتی و پاشایی با حمایت ها و آموزش های بی دریغ خود سبب توسعه فعالیت ها و موفقیت من در این رشته شدند.

وی در پایان افزود: قصد دارم با توجه به اهمیت نشان ملی مرغوبیت و مهر اصالت یونسکو برای همه هنرمندان بر اساس معیارهای آثار قابل ارائه در این زمینه نیز اقدام کنم.

گفتنی است، این نمایشگاه به حمایت دفتر توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی از ۸ تا ۱۲ اسفند ماه در ساختمان شماره ۱ سازمان از ساعت ۹صبح تا ۱۶ عصر پذیرای علاقمندان است.
کد مطلب: 4786