"سنگ‌ها" راوی داستان انسان‌ها شدند
انیمیشن "سنگ ها" وارد مرحله تولید شد
انیمیشن "سنگ‌ها" با مضمونی انسانی و عرفانی مرحله پیش تولید و طراحی را سپری کرده و وارد مرحله تولید شده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۵
 
انیمیشن "سنگ ها" وارد مرحله تولید شد
 
انیمیشن "سنگ‌ها" با مضمونی انسانی و عرفانی مرحله پیش تولید و طراحی را سپری کرده و وارد مرحله تولید شده است.

به گزارش تحریرنو از مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی محسن شیری کارگردان انیمیشن "سنگ ها" گفت: این انیمیشن با سرمایه‌گذاری "مرکز" و با تکنیک دو بعدی دیجیتال ساخته می‌شود. طبق پیش‌بینی‌ها این انیمیشن اواخر آذر ماه آماده نمایش خواهد شد.

مدت زمان انیمیشن "سنگ‌ها" ۸ دقیقه است و هفت کاراکتر دارد. این هفت کاراکتر دیالوگ ندارند و مفاهیم از طریق تصاویر و موسیقی به مخاطب منتقل می شود. به همین دلیل موسیقی نقش مهمی در این اثر ایفا می‌کند، اما علی رغم مذاکره با افراد مختلف برای ساخت موسیقی متن، هنوز قراردادی با هیچ‌یک از آهنگسازان امضا نشده است.

وی افزود: انیمیشن "سنگ‌ها" مضمونی انسانی و عرفانی دارد، زیرا علاقه شخصی من به مضامین انسانی و فرا داستانی است. کمتر هنرمندی را در جهان می‌توان یافت، که سراغ این موضوعات برود، اما پیشینه ادبی کشور ما از ادبیات عرفانی غنی است.

او گفت: با توجه به موضوع و نوع روایت انیمیشن "سنگ‌ها" این اثر تلویزیونی نیست و مخاطبان آن افراد بزرگسال،خاص و جشنواره‌ها هستند.

در خلاصه داستان این انیمیشن آمده است: او شخصیتی با طرز تفکر اجتماعی ارتقا یافته در سطح بینش محدود خویش و جامعه محدودش است. او در چنبره افکار خود غوطه‌ور ‌است و تکامل و تعالی‌اش را در یکجا نشستن می‌داند. او طوری خود را می‌تراشد که در نهایت در خدمت خویش است و بعید است که یارای کمال بخشی به دیگران را داشته باشد.

گفتنی است تمامی امور نویسندگی ، کارگردانی ، تهیه‌کنندگی ، دیزاین کاراکتر و فضا ، لی اوت ، و طراحی و نقاشی بک گراند و تدوین و مونتاژ این اثر را محسن شیری انجام می‌دهد.
کد مطلب: 11826