مدیرکل آفرینش‌های فرهنگی خبر داد؛
بهره‌گیری از ظرفیت‌های کانون مدرسه در جشنواره رضوی
کارگروه کودک و نوجوان رضوی برای برگزاری دوره‌ی بعدی جشنواره بین‌المللی امام رضا(علیه‌السلام) از ظرفیت‌های کانون مدرسه استفاده خواهد کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۴
 
بهره‌گیری از ظرفیت‌های کانون مدرسه در جشنواره رضوی
 
کارگروه کودک و نوجوان رضوی برای برگزاری دوره‌ی بعدی جشنواره بین‌المللی امام رضا(علیه‌السلام) از ظرفیت‌های کانون مدرسه استفاده خواهد کرد.

به گزارش تحریرنو از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، صدیقه حسن‌زاده مدیرکل آفرینش‌های فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیان این مطلب گفت: با درخواست رابطان رضوی تنوع و اضافه شدن فعالیت‌های گروهی در شیوه‌نامه جشنواره پانزدهم رضوی اعمال شد.

وی گفت: امسال در جشنواره پانزدهم رضوی تصمیم گرفتیم تا بخش‌های "سرود" و "پویانمایی" را جایگزین بخش‌های "خوشنویسی" و "نقاشی" کنیم.

حسن‌زاده افزود: جشنواره پانزدهم رضوی کانون از منظر تعداد شرکت کنندگان و تنوع آثار، رشد قابل ملاحظه‌ای داشت که در بخش‌های "پویانمایی" و "سرود"، تنوع و تکنیک‌های جالبی دیده شد.

وی یادآور شد: در این دوره از جشنواره افزون بر اعضای کانون، گروه‌های غیر کانونی، مانند اعضای کانون مساجد و دانش‌آموزان مدارس نیز شرکت کردند.

حسن‌زاده گفت: در بین برگزیدگان این جشنواره آثار برگزیده از بیرون از کانون نیز داشتیم که این نشان داد کانون به عنوان کارگروه کودک و نوجوان رضوی دایره فعالیت‌های استانی را فراتر از مراکز فرهنگی هنری خود گسترش داده است.

وی گفت: کیفیت آثار در حوزه کتاب‌سازی عالی بود و به لحاظ تکنیک که پشتوانه کتاب است رشد قابل ملاحظه‌ای داشت.

مدیرکل آفرینش‌های فرهنگی کانون تاکید کرد: آثار اعضا در کتاب‌ آهوانه در ۳ جلد به چاپ می‌رسد که یک جلد آن اختصاص به آثار ادبی جشنواره دارد و یک جلد هم به کل آثار در حوزه‌های کتاب‌سازی، پویانمایی و سرود به همراه تصاویر و شناسنامه اختصاص می‌یابد.

وی افزود: یک جلد آهوانه نیز هم‌زمان با نوزدهمین جشنواره قصه‌گویی کانون در سال گذشته با آثار بخش داستان و قصه‌گویی بزرگ‌سال رونمایی شد.

حسن‌زاده گفت: فراخوان هشت بخش این جشنواره را در سال گذشته منتشر کردیم و مخاطبان ۱۰ ماه فرصت داشتند تا در این جشنواره شرکت کنند. فعالیت‌ها و آثار تولید شده که به مراحل داوری رسید حاصل فرآیند کتاب‌خانه‌ای کانون است.

وی تصریح کرد: قرار است آثار بخش‌های "سرود" و "پویانمایی" در قالب چندرسانه‌ای (مولتی مدیا)، به همراه کتاب‌های "آهوانه" به مراکز فرهنگی هنری کانون در سراسر کشور ارسال ‌شود.

حسن‌زاده گفت: استقبال از کتاب "آهوانه" خوب بود و مربیان درخواست کردند تا این کتاب به فضای چرخه امانت کتاب به مراکز فرهنگی هنری کانون، افزوده شود.
کد مطلب: 12500