دوستی با طبیعت تصویر اصلی پوستر هفته ملی کودک
پوستر هفته ملی کودک با شعار "هر کودک نشانی خداست..." با تصویرگری میثم موسوی منتشر شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۴
 
دوستی با طبیعت تصویر اصلی پوستر هفته ملی کودک
 
پوستر هفته ملی کودک با شعار "هر کودک نشانی خداست..." با تصویرگری میثم موسوی منتشر شد.

به گزارش تحریرنو از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، هفته ملی کودک از ۱۵ تا ۲۱ مهر در حالی برگزار می‌شود که پوستر این هفته، تصویری از دوستی کودک و طبیعت را به تصویر کشیده است.

میثم موسوی درباره‌ی دلایل انتخاب این موضوع عنوان کرد: عنصر غالب این اثر طبیعت است. دلیل این انتخاب آن بود که در مذهب، طبیعت یکی از نشانه‌های اصلی وجود خداست، گل و درخت و زندگی دوباره‌ی آن‌ها مفهومی است که کودک با آن آشنایی دارد، به همین دلیل این عناصر انتخاب شد.

این تصویرگر افزود: در کنار این فضا کودکان قرار دارند، انسان نیز بخشی از طبیعت و زاده‌ی آن است؛ بنابراین حضور بچه‌ها در بین گل‌ها و درخت‌ها به این رابطه اشاره دارد، ضمن آن‌که به مفهوم دوستی آن‌ها نیز می‌پردازد.

موسوی در پاسخ به هم‌زمانی هفته‌ی ملی کودک و ایام محرم به کارگیری رنگ آبی را در همین راستا دانست: در پوستر، بخش زیادی از تصویر به رنگ آبی اختصاص پیدا کرده است. آبی علاوه بر این‌که نماد آزادی است، مفهوم غم را نیز منتقل می‌کند. به دلیل این‌که می‌خواستیم فضای پوستر تیره نباشد، از این رنگ بهره گرفتیم.

این هنرمند سخنان خود را این‌طور ادامه داد: همان‌طور که می‌بینید از سربند سبز و شال گردن سیاه هم در تصویر استفاده شده است و به طور کلی از خطوط آزاد و دِسَن استفاده کرده‌ام تا محتوای تصویری به شعار "هر کودک نشانی خداست..." نزدیک باشد.

گفتنی است که در هفته ملی کودک علاوه بر بخش نمایشگاهی، برنامه‌های متعددی در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سراسر کشور برگزار خواهد شد. برگزاری نشست‌های تخصصی در حوز‌ی کودک و نوجوان نیز بخشی از این برنامه‌هاست.
کد مطلب: 13241